Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie drugiej Niedzieli Wielkiego Postu

1. Druga Niedziela Wielkiego Postu przypomina o naszej odpowiedzialności za misje w świecie. Dzień ten jest okazją, by wesprzeć modlitewnie i finansowo prawie 2 tys. polskich misjonarzy posługujących w 97 krajach, które zwykle są w najbiedniejszych rejonach świata i dla realizacji swej misji potrzebują środków, dzięki którym prowadzą dzieła charytatywne, opiekuńcze, medyczne oraz edukacyjne. Oprócz modlitwy i ofiarowania Panu Bogu cierpień i trudów życiowych w intencji misji, można dziś wesprzeć misjonarzy ofiarami złożonymi do puszki przy wyjściu z katedry.

2. W tym tygodniu przypada:
I piątek miesiąca; Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.00; Spowiedź dzieci na Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. I sobota miesiąca; Nabożeństwo do Niepokal. Serca NMP po Mszy o godz. 12.00.

3. Nabożeństwa wielkopostne w katedrze:
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 dla wszystkich;
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00; Razem z dziećmi będziemy śpiewać Gorzkie Żale przez trzy niedziele (od dzisiaj do IV Niedzieli Wielkiego Postu) na Mszy św. o godz. 12.00; Zapraszamy wszystkich do udziału w tych pięknych i pobożnych nabożeństwach, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza w poniedziałek 26 lutego w godz. 9 00 - 18 00 na całodzienną Adorację Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

5. W naszej Parafii rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 17 - 20 marca (od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie).

6. Każdy kto przyjmuje w okresie spowiedzi wielkanocnej Sakrament Pokuty otrzyma od spowiednika karteczkę potwierdzającą odbytą spowiedź. Karteczkę otrzymujemy jeden raz w całym okresie spowiedzi wielkanocnej.

7. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączają się ofiarami w dzieło prac przy naszej świątyni. Listę naszych ofiarodawców zamieszczamy na bieżąco w Archaniele. Wszystkim mówimy jak najserdeczniej “Bóg zapłać”. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego stoi skarbona „Jałmużna Wielkopostna”. Ofiary tam składane przeznaczone będą za pośrednictwem Caritas na pomoc dla potrzebujących. Za tydzień naszymi ofiarami złożonymi do puszki będziemy mogli wesprzeć walczącą od dwóch lat Ukrainę.

8. Trwa nabór do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, która jest placówką bezpieczną, publiczną i bezpłatną. Z ofertą szkoły można zapoznać się za pośrednictwem szkolnych mediów społecznościowych. Wnioski pobrane ze strony Szkół Katolickich można składać w sekretariacie szkoły.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator