Ogłoszenia duszpasterskie w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

1.    Dziś o godz. 1800 Msza św. z uwielbieniem. Zapraszamy serdecznie.

2.    Za dwa tygodnie - 3 czerwca - w naszej Parafii będziemy obchodzić odpust Matki Bożej Katedralnej Pięknej Miłości. Będzie to dwudziesta siódma rocznica koronacji Wizerunku Pani Łomżyńskiej i wizyty w Łomży Świętego Jana Pawła II.

3.    W nadchodzącym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
  • W środę na Mszy św. o godz. 1500 swój jubileusz 54 - lecia Kapłaństwa będą przeżywać księża wyświęceni w 1964 roku.
  • W czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • W sobotę św. Filipa Nereusza, Kapłana;

4.    Nadchodzący tydzień w liturgii Kościoła prowadzi nas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - jednocześnie jest to czas ostatni dopełnienia obowiązku wielkanocnej Komunii św.

5.    W najbliższą sobotę 26 maja na Mszy św. o godz. 1000 z rąk księdza biskupa Janusza Stepnowskiego święcenia kapłańskie przyjmie pięciu diakonów. Natomiast na Mszy św. o godz. 1800 młodzież naszej Parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

6.    W następną niedzielę dzieci na Mszy św. o godz. 1200 będą miały Komunię świętą rocznicową.

7.    Drugi „Dzień Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń” odbędzie się w sobotę 2 czerwca br o godz. 930 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Więcej informacji i zgłoszenie udziału w spotkaniu na stronie: www.lomza.oaza.pl.

8.    Wspólnota Św. Brata Alberta i Caritas Parafii Katedralnej organizuje Wakacyjną Zbiórkę Żywności. W porozumieniu z właścicielami sklepów odbędzie się ona w piątek 25 maja od 1500-1800 i w sobotę 26 maja od 1000-1600 w sklepach: Biedronka na Dwornej, Boss na Bernatowicza, Alex na Dmowskiego i na rogu Długiej i Farnej, Ewa na ul. Sikorskiego 373. Kupując produkt spożywczy lub chemii gospodarczej i wrzucając do kosza możemy wesprzeć wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom i właścicielom sklepów, którzy zgodzili się na tę akcję składamy podziękowanie.

9.    Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ogłasza nabór do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Informacje na temat szkoły są zawarte w ulotkach, które zainteresowani mogą wziąć ze stolika pod chórem. Dodatkowych informacji udziela sekretariat szkoły przy ul. Sadowej 12.

10.   Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączają się swoimi ofiarami w dzieło renowacji naszej świątyni. Listę naszych ofiarodawców zamieszczamy na bieżąco w Archaniele. Wszystkim za dar modlitwy i serca mówimy „Bóg zapłać”.

11.   Za tydzień naszymi ofiarami do puszek wesprzemy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator