Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocnej

 

1.     Jeszcze dziś zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po Mszy o godz. 1800.

W piątek przypada Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;

2.     W sobotę na Mszy św. o godz. 1000 z rąk Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego święcenia Prezbiteratu przyjmie 10 diakonów szóstego roku naszego Seminarium. Kandydatów do sakramentu święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwach indywidualnych, rodzinnych i całej wspólnoty parafialnej.

3.     Za dwa tygodnie - 2 czerwca - w naszej Parafii będziemy obchodzić odpust Matki Bożej Katedralnej Pięknej Miłości. Będzie to dwudziesta ósma rocznica koronacji Wizerunku Pani Łomżyńskiej i wizyty w Łomży Świętego Jana Pawła II.

4.     Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączają się swoimi ofiarami w dzieło prac przy naszej świątyni. Listę naszych ofiarodawców zamieszczamy na bieżąco na ostatniej stronie Archanioła. Wszystkim za dar modlitwy i serca mówimy staropolskie „Bóg zapłać”. Za tydzień Woluntariusze Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych przeprowadzą przed kościołami kwestę na rzecz Hospicjum św. Ducha w Łomży.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator

Zmarł ks. Henryk Gołaszewski

26 marca 2019 r. w wieku 86 lat, w kapłaństwie 62 lat, odszedł do Pana Ksiądz Prałat dr Henryk Gołaszewski - proboszcz parafii katedralnej w latach 1986-1998.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwertek 28 marca.

O godz. 10.30 wystawienie trumny z ciałem śp. Księdza Prałata Henryka Gołaszewskiego w Katedrze Łomżyńskiej

O godz. 12.00 (Katedra Łomżyńska) Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego z udziałem Biskupa Seniora Diecezji Łomżyńskiej Stanisława Stefanka.

Ciało Śp. Księdza dra Prałata Henryka Gołaszewskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Łomży.

Śp. Ks. Prałata polecamy modlitwie całej Wspólnoty Parafialnej.

 

2019-03-27 09:28 Opublikował: Administrator