Ogłoszenia III Niedzieli Adwentu

 

 

1.     Dziś rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Nauki rekolekcyjne głosi Ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski - Dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW. Porządek rekolekcji:

16 grudnia (niedziela) Msze św. z naukami jak w każdą niedzielę.

17 - 18 grudnia (poniedziałek - wtorek)

7:00     Roraty z nauką dla wszystkich

po roratach zapraszamy do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP

8:30     Msza św. z nauką dla wszystkich

12:00     Msza św. z nauką dla chorych i starszych i źle się mających

(we wtorek modlitwa z włożeniem rąk na chorych)

16:30     Msza św. z nauką dla dzieci

18:00     Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

2.     Dziś o godz. 1800 Msza św. połączona z uwielbieniem.

3.     W zakrystii proszę zgłosić chorych, których księża odwiedzą przed świętami. Chodzi o tych chorych, których księża nie odwiedzają w każdy I piątek.

4.     W środę przypada ósma rocznica sakry biskupiej i oficjalnego rozpoczęcia posługi w Kościele Łomżyńskim biskupa Janusza Stepnowskiego. W tym dniu pamiętajmy o Pasterzu Diecezji w naszych modlitwach, prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla jego posługi.

5.     Pragniemy podziękować Wszystkim Państwu, którym droga jest ta świątynia za składane w różny sposób ofiary. Listę naszych ofiarodawców zamieszczamy na bieżąco w Archaniele. Wszystkim tym, którzy swoimi ofiarami i modlitwami wspierają prace przy katedrze składamy podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać”.

6.     Przypominamy, że dziś o godz. 1500 na Starym Rynku odbędzie się Miejska Wieczerza Wigilijna. Spotkajmy się razem, by dzieląc się opłatkiem złożyć sobie życzenia i śpiewając kolędy, wspólnie poczuć atmosferę nadchodzących Świąt.

7.     Odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę rozpoczniemy w piątek 27 grudnia. Porządek kolędy do 6 stycznia jest zamieszczony na ostatniej stronie Archanioła. Podczas kolędy będziemy zbierać ofiary na prace przy katedrze. Program zaplanowanych prac będzie zamieszczony w następnym numerze Archanioła.

8.     Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków wigilijnych. Ci, którzy nie mają jeszcze poświęconych opłatków mogą je otrzymać przed katedrą u brata Pana Organisty. Przy stoliku pod chórem możemy jeszcze nabyć świecę na wigilijny stół. Pan Organista serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli przyjąć go z opłatkiem w tym roku. Dziękuje za dobre słowa i życzenia od Państwa. Ze swojej strony życzy Państwu wesołych, rodzinnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.

9.     Przy wyjściu z katedry składając ofiarę do puszki możesz Siostro i Bracie wspomóc Kościół na Wschodzie, tzn Kościół w byłych krajach Związku Sowieckiego.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator