Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia duszpasterskie czternastej Niedzieli Zwykłej

1.    W nadchodzącym tygodniu przypada:

W poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy; Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

W środę św. Jana z Dukli, Prezbitera;

W sobotę św. Benedykta, Opata, Patrona Europy;

W przyszłą niedzielę uroczystość św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej Diecezji;

2.    Rozpoczęliśmy wakacje, czas urlopów, letniego odpoczynku. Trzeba przy tej okazji przypomnieć obowiązek święcenia niedzieli. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” niechaj budzą nasze sumienia, ilekroć lenistwo chciałoby wziąć górę nad obowiązkiem służby Bożej.

3.    Z racji wakacji dyżury księży w konfesjonale są poza nabożeństwami w dni powszednie od godz. 16.00 do 18.00. Nie ma więc spowiedzi w godz. 10.30 – 12.00. Ze względu jednak na sytuację epidemiczną, ksiądz dyżurny czasami może nie przyjść, za co przepraszamy, ale jest to od nas niezależne.

4.    Wszystkim, którzy wspierają nasze prace modlitwą i ofiarą jak najpiękniej dziękujemy i polecamy naszych dobrodziejów opiece Matki Bożej Pięknej Miłości.

5.    Zwracamy się z gorącą prośbą o przestrzeganie wytycznych sanitarnych, które dotyczą nas podczas nabożeństw w kościele. Mamy obowiązek zakrywania ust i nosa (chyba, że cierpimy na jakieś choroby płuc), w miarę możliwości zachowujmy odległości między sobą, nie przekazujmy sobie znaku pokoju przez podanie ręki. Mamy również możliwość dezynfekcji rąk w kruchcie kościoła, z czego odważnie korzystajmy. Zachęcamy również do przyjmowania Komunii Św. na rękę. (Można krótko powiedzieć jak, to robić.) W związku z tym prosimy, aby w procesji do Komunii, jako pierwsze przystępowały osoby, które przyjmą Pana Jezusa na rękę, dopiero potem prosimy podchodzić osoby, które chcą przyjąć Komunię do ust. Prosimy o wyrozumiałość i wspólną troskę o nas wszystkich.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator