Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedzieli Zwykłej

 

1.     Za tydzień - 11 listopada - w naszej Ojczyźnie przypadać będzie Święto Niepodległości. W stulecie odzyskania Wolnej Ojczyzny, wdzięczni Bożej Opatrzności za ten wielki dar będziemy prosić Pana Dziejów, by odrodzone Państwo było prawdziwą Matką dla wszystkich dzieci Polskiego Narodu. W przeddzień w sobotę 10 listopada od godz. 1800 do 2100 w katedrze odbędzie się czuwanie modlitewne za Ojczyznę. W niedzielę 11 listopada o godz. 1100 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach na pamiątkę odzyskanej przed stu laty niepodległości. W katedrze Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 1200 odprawi Biskup Janusz Stepnowski. Dzień Niepodległości w katedrze zakończymy o godz. 1900. uroczystym koncertem muzyki polskiej. Wystąpią wspaniali soliści: Hanna Zajączkiewicz (sopran) oraz Tomasz Piluchowski (tenor), a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. Zapraszamy!

2.     W nadchodzącym tygodniu przypada:

W poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji będziemy się modlili za wszystkich zmarłych biskupów, kapłanów i alumnów, siostry i braci zakonnych. Po Mszy św. modlitwy o uzdrowienie.

W piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

W sobotę św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

3.     Miesiąc listopad jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Próbujemy ocalić od zapomnienia twarze tych, którzy odeszli. W walce z prawem przemijania i śmierci otwieramy się na słowa Ewangelii: „Ja jestem zmartwychwstanie i życie. Każdy kto wierzy we mnie, nie umrze na wieki”. Wypominki roczne możemy zamawiać w zakrystii i w kancelarii. Do czwartku 8 listopada włącznie codziennie o godz. 1800 odprawiamy Mszę św. za zmarłych z wypominek jednorazowych i rocznych. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 1730 każdego dnia odmawiamy różaniec za wszystkich wiernych zmarłych wyczytując wypominki. Karteczki na wypominki jednorazowe znajdują się na stoliku pod chórem. Karteczki z imionami zmarłych z wypominek jednorazowych możemy składać z dowolną ofiarą do skarbony stojącej pod paschałem.

4.     W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych. Opłatki uroczyście poświęcone i roznoszone przez Pana Organistę są symbolem miłości i jedności całej naszej Rodziny Parafialnej. Informujemy, że nikogo poza nim nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków. Ofiary składane przy tej okazji na ręce Pana Organisty nie są wynagrodzeniem za opłatki lecz wyrazem naszej wdzięczności za całą jego pracę na rzecz naszej wspólnoty, byśmy śpiewem chwalili Boga. Pan Organista z opłatkami pragnie nawiedzić rodziny mieszkające: w Jednaczewie w piątek od g. 1400 na ul. Szkolnej, Zielonej, Wesołej, Leśnej, a w sobotę od g. 900 pozostałe ulice począwszy od ul. Łąkowej i końca ul. Łomżyńskiej. W niedzielę 11 listopada od godz. 1400 Szosa Zambrowska, ul. Sikorskiego zaczynając od al. Legionów i ul Wąska.

5.     Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają swoim groszem prace przy naszej świątyni. Listę naszych ofiarodawców zamieszczamy na bieżąco w Archaniele. Wszystkim za dar serca mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator