Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Trójcy Przenajświętszej

 

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.     Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 1800 Msza św. z uwielbieniem. Zapraszamy serdecznie.

2.     W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu: 700; 830; 1000; Po tej Mszy św. celebrowanej przez Księży Biskupów i Kapłanów procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja będzie przebiegać trasą wspólną dla Parafii katedralnej i OO. Kapucynów: z Katedry do ul. Sadowej, ul. Polową, Al. Legionów, ul. Rządową do Starego Rynku i Giełczyńską i Dworną do Katedry. Prosimy o urządzenie ołtarzy: przy seminarium (WSD), na ul. Rządowej i na Starym Rynku (OO. Kapucyni) przy Kurii Diecezjalnej (Katedra). Zachęcamy by wyrazić naszą wdzięczność Jezusowi Eucharystycznemu poprzez dekoracje okien mieszkań i domów, szczególnie na trasie przejścia procesji. Po południu w Boże Ciało Msze św. o godz. 1600 i 1800.

3.     Przez całą oktawę po Uroczystości Bożego Ciała będziemy śpiewać nieszpory eucharystyczne, którymi rozpoczynać będziemy Mszę św. o godz. 1800. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

4.     Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki i te dzieci (dziewczynki i chłopcy) które chcą wziąć udział w procesji niosąc paramenty procesyjne podczas procesji Bożego Ciała prosimy o przybycie na spotkanie w środę na godz. 1630.

5.     W tym tygodniu przypada koniec roku szkolnego. Nie zapominajmy, że dzieci i młodzież kończą też kolejny rok katechizacji. Spowiedź i Komunia św. dziękczynna rodziców i dzieci niech będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud nauczycieli, pedagogów, katechetów...

6.     W imieniu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, zapraszamy do wspólnego świętowania 60. rocz. święceń kapłańskich Biskupa Seniora Stanisława Stefanka. Liturgia dziękczynna będzie sprawowana w piątek 21 czerwca br. o godz. 1200 w Katedrze. Ponadto w ramach obchodów Jubileuszu, o godz. 1730, zostanie otwarta w Muzeum Diecezjalnym wystawa poświęcona życiu Jubilata, o godzinie 1900 w Katedrze odbędzie się uroczysty koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej. Do udziału w tych wydarzeniach zaproszeni są wszyscy Diecezjanie.

7.     Siostry Benedyktynki w Łomży serdecznie zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Więcej otrzymała ta, która więcej umiłowała”, służące pogłębieniu relacji z Bogiem. Rekolekcje będą miały miejsce w klasztorze Sióstr w dniach od 5 do 7 lipca. Więcej informacji w Archaniele.

8.     Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączają się swoimi ofiarami w dzieło prac naszej parafii. Listę naszych ofiarodawców zamieszczamy na bieżąco w Archaniele. Wszystkim za dar modlitwy i serca mówimy staropolskie „Bóg zapłać”. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

Przypomnieć po kazaniu:

Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na utrzymanie WSD.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator