Ogłoszenia duszpasterskie dziesiątej Niedzieli Zwykłej

 

1.  W nadchodzącym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek św. Barnaby, Apostoła;
  • W środę św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła;
  • W czwartek bł Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;

2.  Kto z nas cierpi, jest pełen udręki czy duchowej rozterki, komu brak ciepła i serca niechże pamięta, że Kościół w czerwcu wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela. Jeśli czyjeś serce krwawi, pęka z bólu, drży boleśnie, znajdzie z pewnością wytchnienie w Sercu Jezusa - „źródle wszelkiej pociechy”. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

3.  Wszystkim, którzy wspierają dzieło renowacji naszej katedry jak najpiękniej dziękujemy i polecamy opiece Matki Bożej Pięknej Miłości.

4.  We wtorek 12 czerwca o godz. 1900 serdecznie zapraszamy na koncert Studia Wokalnego eMDeK pod dyrekcją Magdy Sinoff pt. Kolor Serca. Koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II. W programie utwory i pieśni sakralne i świeckie.

5.  W piątek 15 czerwca odbędą się centralne uroczystości 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży. O godz. 945 - poświęcenie figury Chrystusa niosącego Krzyż, o godz. 1000 Msza św. w Katedrze pod przewodnictwem Arcybiskupa Salvatore Pennacchio Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, a o godz. 1700 zapraszamy do katedry na uroczysty koncert. W związku z tymi uroczystościami Msza św o godz. 1800 w piątek będzie przeniesiona z katedry do kościółka NMP przy seminarium.

6.  Zapraszamy młodzież na 9. Festiwal Młodych „U Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej w sobotę 16 czerwca gdzie przy wspólnej zabawie i modlitwie będzie czas i miejsce na pogłębienie wiary. Koszt wyjazdu 35,- zł. Zapisy u ks Grzegorza!

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator