Ogłoszenia duszpasterskie szesnastej Niedzieli Zwykłej

1.     W nadchodzącym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek św. Marii Magdaleny;
  • We wtorek św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy;
  • W środę św. Kingi, Dziewicy;
  • W czwartek św. Jakuba, Apostoła;
  • W piątek św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny;

2.     W czwartek 25 lipca wspominać będziemy też św. Krzysztofa patrona kierowców. Specjalne błogosławieństwo pojazdów z tej okazji odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Księża wyjdą do ul. Dwornej i Giełczyńskiej i poświęcą pojazdy. Ofiary zbierane przy poświęceniu zostaną przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

3.     Zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę w sekretariacie pielgrzymki (w Domu Parafialnym naprzeciw katedry) między Mszami, a od poniedziałku w godz. 1100 - 1300 i 1600 - 1800. Koszt pielgrzymki: Wpisowe wynosi dla dorosłych 120 zł, uczestnicy do lat 15 włącznie 90 zł, bagaż - 60 zł. Z wpisowego zwolniona jest służba zdrowia posługująca na pielgrzymce, dzieci do 10 roku życia, kobiety po 60 roku życia i mężczyźni po 65 roku życia. Dla członków rodziny zostały przewidziane zniżki. Pielgrzymowanie Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę rozpocznie się w środę 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 600.

4.     Tych jednak, którzy, z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Pielgrzym Duchowy- deklaruje swój udział w pielgrzymce, zapisując się do Grupy Pielgrzymów Duchowych, Grupy Białej, która za patrona ma świętego Jana Pawła II. Pielgrzym Duchowy w dniach od 1 do 14 sierpnia będzie duchowo łączył się z Pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Apelu Jasnogórskim o godz. 2100 w katedrze.

5.     Z racji liturgicznego wspomnienia Św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, Biskup Janusz Stepnowski zaprasza dzieci z ich opiekunami na doroczne spotkanie „U Babci Anny”, poświęcone czci Świętej Anny, Babci Pana Jezusa. Spotkanie odbędzie się w Ogrodach Biskupich w dniu 22 lipca (poniedziałek) o godz. 1000. Wejście na miejsce spotkania bramą od ul. Sadowej 3 oraz bramami wokół Domu Księży Emerytów od ul. Giełczyńskiej i od ul. Polowej. W programie spotkania: konkursy, gry i zabawy dziecięce.

6.     Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączają się swoimi ofiarami w dzieło prac przy naszej świątyni. Wszystkim za dar modlitwy i serca mówimy staropolskie „Bóg zapłać”. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i cele edukacyjne Diecezji.

 

2016-02-12 10:00 Opublikował: Administrator