Uroczystość Wszystkich Świętych

Już w sobotę 1 listopada Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczniemy miesiąc szczególnej zadumy nad życiem i śmiercią.

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. w katedrze jak w niedzielę. O godz. 11.30 procesja z poświęceniem cmentarza parafialnego przy ul. Kopernika. Na zakończenie procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Procesję na cmentarzu i Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski.

W niedzielę - 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Porządek Mszy św. w Dzień Zaduszny w katedrze będzie niedzielny. O godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji z jutrznią żałobną za zmarłych i procesją żałobną.

Przed wieczorną Mszą św. 1 i 2 listopada o godz. 17.30 odmówimy różaniec za zmarłych.

Porządek nabożeństw w kaplicy na cmentarzu parafialnym od piątku do niedzieli włącznie (31 X-2 XI):

godz.   9.00        Różaniec  za zmarłych,

godz. 10.00        Msza św.

godz. 11.00        Różaniec za zmarłych,

godz. 12.00        Msza św.

W sobotę wkroczymy w miesiąc modlitewnej pamięci o zmarłych. Niech modlitwa za nich będzie wyrazem naszej wiary w życie wieczne i zmartwychwstanie, niech będzie, chociaż częściowym, wobec nich spłaceniem naszego długu wdzięczności. Gromadźmy się w tym czasie w naszej świątyni i prośmy dobrego i miłosiernego Pana o szczęśliwą wieczność dla naszych drogich bliskich, którzy przed nami odeszli do Boga.

Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać każdego dnia odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych; W tym celu należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

 

2014-10-25 20:11 Opublikował: Administrator