Wielki Tydzień w Katedrze.

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów Wielkiego Tygodnia.

Spowiedź

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będziemy spowiadać od godz. 7.00 do godz. 8.30, od godz. 10.30 do godz. 12.30 i po południu od godz. 16.00 do godz. 18.30.

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek po nabożeństwach w czasie adoracji do godz. 23.00.

W Wielką Sobotę przez cały dzień od godz. 7.00 do 23.00.

 

Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego Wielkiego Tygodnia:

W katedrze Mszy św. rannych w te święte trzy dni nie będzie.

Adoracja w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będzie trwała do godz. 23.00.

W Wielki Czwartek będziemy przeżywać tajemnicę ustanowienia Sakramentu Eucharystii, Kapłaństwa oraz Chrystusowego przykazania miłości. W katedrze Ksiądz Biskup Ordynariusz o godz. 10.00 odprawi Mszę Krzyżma, podczas której poświęci Oleje używane podczas udzielania Sakramentów św. Msza Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez Księdza Biskupa rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie odprowadzimy Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie do ciemnicy.

W Wielki Piątek tradycyjnie w kościołach nie odprawia się Mszy św. O godz. 10.00 – Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 odprawimy Liturgię Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Odpust zupełny związany z adoracją Chrystusowego krzyża można uzyskać przez całą dobę aż do liturgii Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę Kościół trwa na adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Zbawiciela. Adoracja w Wielką Sobotę będzie trwała od godz. 7.00 do godz. 23.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Rozpoczniemy ją obrzędem światła. W czasie tej liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia Chrztu św., dlatego przynosimy świece.

Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Procesji nie będzie. W Niedzielę Wielkanocną po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę

Odbywać się będzie przed katedrą od godz. 8.00 do godz. 18.00. O godz. 9.30 poświęcenie pokarmów w Jednaczewie.

Serdecznie zachęcamy do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego.

2021-03-27 19:21 Opublikował: Administrator