Informacje o Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę

Zachęcamy do zapoznania się z informacją o zapisach na 37 PPŁ.

 

Każdy pątnik/czka, by wziąć udział musi:

- Być pełnoletnim. Niepełnoletni mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica.

- Dokonać zapisu w terminie do 25 lipca wypełniając kartę zapisu i składając ją w Parafii Krzyża Św. otrzymując znaczek i legitymację pielgrzyma. Karty zapisu można ściągnąć ze strony internetowej PPŁ lub otrzymać w parafii Krzyża Św.

- Uiścić wpisowe w wysokości 200 zł; porządkowi 50% wpisowego; 2 i kolejny członek rodziny 50 % wpisowego, służba medyczna uiszcza opłatę 60 zł.

- Posiadać namiot i miskę lub prysznic turystyczny do mycia.

- Zdać bagaż na samochody bagażowe wieczorem 31 lipca od godz. 18.00 lub w dniu wymarszu 1 sierpnia od godz. 5.00. Samochody bagażowe będą przyjmować bagaże w Łomży na parkingu przy Pl. Niepodległości (dawny dworzec PKS).

Nie ma możliwości zapisu w trakcie trwania pielgrzymki na trasie.

Terminy zapisów do 25 lipca 2021 r.

W Łomży zapisy tylko w Parafii Krzyża św.

Pielgrzymowanie Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę rozpocznie się w niedzielę 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 6.00.

Tych jednak, którzy, z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Pielgrzym Duchowy- deklaruje swój udział w pielgrzymce, zapisując się do Grupy Pielgrzymów Duchowych, Grupy Białej, która za patrona ma świętego Jana Pawła II. Pielgrzym Duchowy w dniach od 1 do 14 sierpnia będzie duchowo łączył się z Pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 w katedrze. Zapisy do Grupy Białej Pielgrzymów Duchowych można dokonać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

 

2021-07-12 14:38 Opublikował: Administrator